10 Ekim 2017 Salı 15:36

Güvenliklere özel ders

Güvenliklere özel ders

Son dönemlerde yaşanan seyirci ve tribün olayları nedeniyle özel güvenlikleri daha da bilinçlendirmeye yönelik eğitimler başladı. İçişleri Bakanlığı'ndan verilen talimat ve İl Emniyet Müdürlükleri'nin güvenlik şubesine bağlı yapılanması sonucunda planlanan eğitim, ilk olarak Türk Telekom Stadyumu'nda uygulanmaya başlandı.

Eğitimler sonucunda güvenlik personellerinin görevlerini daha bilinçli yerine getirmeleri planlanırken konuyla ilgili olarak Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu İşletme Müdürü Murat Ersoy, "Spor güvenliği şube müdürlüğü tarafından bilgilendirmeler yapıldı. 6222 sayılı kanunumuz ile ilgili detaylar anlatıldı. Güvenlik Şube tarafından kendi kanunlarına bağlı olarak dersler verilirken Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü tarafından da bilgilendirmeler yapıldı. Uygulamalı tatbikatlar gösterildi. Üst araması nasıl yapılır, turnike önü ve arkasında neler yapılabilir, özel güvenlik görevlilerin bağlı bulundukları kanuna göre yapabilecekleri uygulamalar hakkında bilinçlendirmeye yönelik dersler uygulamalı olarak gösterildi" dedi. 

Murat Ersoy,  2 gün boyunca Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda sürecek eğitimin ilerleyen günlerde İstanbul'un ve Türkiye'nin diğer statlarında da devam edeceğini sözlerine ekledi.