11 Ocak 2017 Çarşamba 23:23

Galatasaray İsviçre’de

Galatasaray İsviçre’de

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı, 2017 CEV Cup’taki ilk rakibi VFM Franches-Montagnes takımı ile karşılaşmak üzere İsviçre’ye vardı.

Bu sezondaki Avrupa yolculuğunda finali hedefleyen takımımız, ilk tur mücadelesi için çalışmalarını ev sahibi ekibin salonunun bulunduğu Delemont’da sürdürüyor. Basel üzerinden İsviçre’ye varan takımımız, yolcuğun ardından kısa bir istirahatten sonra maçın oynanacağı Forum Biwi Rossemaison Salonu’nda ilk antrenmanını gerçekleştirdi.

Antrenman öncesinde takımın durumunu, seyahati ve yarın oynanacak karşılaşmayı yorumlayan Başantrenörümüz Ataman Güneyligil, 2016 CEV Cup’ta yine bir İsviçre ekibi olan Neuchatel karşısında deplasmanda oynadığımız 2-3’lük maçından alınan dersleri hatırlattı ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Neuchatel ekibi karşımızda üstün bir direnç sergilemişti. Sporcularımız için rakibini asla hafife almamak konusunda çok önemli bir ders olmuştu. Şanslıyız ki kadromuzda büyük değişiklikler yapmadık ve takıma bu sezon katılan sporcularımız da durumun önem ve ciddiyetini farkındalar. Sezon başında, mücadele ettiğimiz Sultanlar Ligi ve Kupa Voley’de dörtlü final, CEV Cup’ta ise finali hedef olarak belirledik. Final maçlarında ne olur bilinmez elbette. Yalnız finale ulaşmak için kupaya başlamak lazım; eleme usulü oynanan bu turnuvada zorlu rakiplerle karşılaşacağız. Burada çok güzel karşılandık ve seyahatimiz oldukça rahat geçti. Takımın, sporcularımın kupanın camiamız için ehemmiyetini farkında olarak, çalıştıklarımızı, dikkatlerini elden bırakmadan mücadele edeceklerine eminim. İnşallah 2017 CEV Cup’a güzel bir başlangıç yapacak ve deplasmandan net galibiyetle döneceğiz.”

Galatasaray Bayan Voleybol Takımı hazırlıklarına yarın gerçekleştirilecek öğle antrenmanı ile devam edecek.