8 Haziran 2017 Perşembe 11:30

Galatasaray Dergisi’nin 167. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 167. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 167. sayısı raflardaki yerini aldı. Galatasaray Bayan Voleybol Takımı’nın transferi Neslihan Demir Güler’in kapağında yer aldığı Galatasaray Dergisi’nin 167. sayısı GSSTORE'larda, D&R, Migros, Carrefour ve havalimanlarında satın alınabilecek.

Ayrıca, 2002 yılından bu yana Galatasaray ile ilgili özel tüm içerikleri taraftarımızla buluşturan Galatasaray Dergisi'ne ulaşmak artık çok kolay. "Spor Ödülleri 2016"da yılın en iyi spor dergisi ödülüne layık görülen Galatasaray Dergisi'ne 0212 564 1905 numaralı telefonu arayarak abone olabilirsiniz.

Neslihan Demir Güler 
Hümeyra'nın seneler önce bir dizide söylediği, "soldan soldan geliyorlar"ın öznesi gibi, ya da 2003 yılında Ankara’daki Avrupa Şampiyonası’nda voleybolu takım arkadaşları ile bize biraz daha sevdirmesi gibi, hadi olmadı smaç servis öyle değil böyle atılır gibi, biraz adı Nesli biraz soyadı Demir gibi, sarı kırmızı forması üstünde Güler yüzü her daim yanında 40 yıllık bir Galatasaraylı gibi… Neslihan Demir Güler, yeni sezon öncesi Galatasaray Dergisi’ne konuştu. 

Voleybol sezonu: Şampiyonlukla randevumuz var
Galatasaray Bayan Voleybol tarihindeki ilk finali yaşatan oyuncularımız, Ataman Güneyligil’in dediği gibi bütçe farkını yürekleriyle kapattı. Biliyoruz ki Galatasaray Bayan Voleybol Takımı'nın şampiyonlukları geleceğe ertelenmiş güzel günlerde... Takımımızın, 2016-2017 sezonunu inceledik.

Futbol sezonu: Beyaz noktadan uzak bir yerde
Her bitiş çizgisinin sonunda şampiyonluk yazmaz. 2016-2017 sezonuna şampiyonluk hedefi ile başlayan Galatasaray, maalesef mutlu sona ulaşamadı. “Bir sezon nasıl geçti?” sorusunun cevabı Galatasaray açısından neydi? 

Cumhuriyet’in Galatasaraylıları 
Galatasaray Lisesi’nden bir grup öğrencinin bir araya gelerek kendilerine batılıları örnek alması ve onları yenmeyi hedef olarak belirlemesi de hiçbir şekilde tesadüf değildir. Çünkü onlar eşitlik, kardeşlik ve dayanışma değerlerinin peşinden gitmişlerdir. Tevfik Fikret’ten Ali Sami Yen’e işte bu düşünce uzanır gider, peki ya ondan öncesi… Milli mücadele döneminde Mustafa Kemal Atatürk ile omuz omuza veren Galatasaraylılar kimlerdi?

Ali Tanrıyar: Unutulmaz Başkanın ardından
Bugün orta kuşaktan hangi Galatasaraylıya sorsanız, 1986-1987 sezonundaki şampiyonluğun yeri bir başkadır. 14 yıl sonra gelen o sevincin ardında elbette çok emeği geçenler vardı ama başarının baş mimarı dönemin Galatasaray Başkanı Ali Tanrıyar’dı. Başkanlık yaptığı 4 yıllık dönem içinde bir sezonda Galatasaray’a 13 dalda birden şampiyonluk yaşatmak gibi inanılmaz bir rekora da imza atan Tanrıyar, 2003 yılında Galatasaray Dergisi’ne konuk olmuştu. 25 Mayıs 2017 Perşembe sabahı aramızdan ayrılan Başkanımızı 2003 yılında anlattıkları ile bir kez daha anıyoruz.

17 Mayıs Bayramı: Efsaneler Florya’daydı
Mayıs 2000'de Kopenhag'da havaya kaldırılan kupanın ardından 17 yıl geçti... O günün yıl dönümü, 17 Mayıs Çarşamba günü Florya Metin Oktay Tesisleri'nde efsane ve mevcut futbolcular, teknik kadro, 2000 döneminin ve şimdiki dönemin yönetim kurullarının katılımı ile Galatasaray Bayramı şeklinde kutlandı. 17 Mayıs Bayramı tüm detayları ile dergimizde… 

Geleceğe Çağrı: U17 Milli takımındaki oyuncularımız
U17 Avrupa Şampiyonası’nda yarı final başarısı gösteren Milli Takımda Avrupa Şampiyonası için kadroya çağrılan 7 isim Galatasaray U17 Takımı’nda forma giyiyor. Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı kazandığı yılda dünyaya gelen işte o yedi isimle gelecekte buluşmadan önce, konuştuk. Ozan Muhammed Kabak, Ramazan Emirhan Civelek, Bekir Melih Gökçimen, Recep Gül, Yunus Akgün, Atalay Babacan ve Abdussamed Karnuçu…

Salondan podyuma: Engin Koç
80’lerde ve 90’larda sıklıkla podyumlarda, televizyon filmlerinde ve dizilerde gördüğümüz bir isimdi Engin Koç. Dönemin başarılı mankeninin bilinmeyen yönü ise Galatasaray’daki sporculuk hayatıydı. Efsane sporcumuz Padiar Demir ile altyapıdan takım arkadaşı olan Engin Koç ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Yaz sezonu: Wimbledon, Fransa Bisiklet turu ve Kırkpınar
FIFA Konfederasyonlar Kupası’nın göz ardı edip futbolsuz bir yaz geçirecek olanların yaz günlerinde izleyebileceği Fransa Bisiklet Turu, Wimbledon Tenis Turnuvası ve Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali arasında dolaştık.

Tarihten sayfalar
Spor tarihinin unutulmaya yüz tutan sayfalarını Coşkun Çelik arşivden çıkartıyor ve bir kez daha bizi o günlere döndürüyor.

Dünyaya koşmak için gelen adam
Can Erbesler’in spor filmleri yazısında bu ay “I am Bolt” var. 2008 Pekin, 2012 Londra ve son olarak da 2016 Rio olimpiyatlarının 100, 200 ve 4×100 metre şampiyonu Bolt’un, hayatının özeti, “I am Bolt” filminin değerlendirmesi dergimiz sayfalarında.