3 Ocak 2017 Salı 09:30

Galatasaray Dergisi 162. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi 162. sayısı bayilerde

Galatasaray Dergisi’nin 162. sayısı raflardaki yerini aldı. Nigel de Jong’un kapağında yer aldığı bu sayımız yine sarı ile kırmızının olduğu her alanı kuşatıyor. Galatasaray’ın efsanelerinden Cevad Prekazi, basketbol takımımızın kısa forveti Jon Diebler ile yapılmış geniş söyleşilerin de yer aldığı 162. sayıdaki konular şöyle:

Nigel de Jong
Her geçen yıl yükselen bir futbol grafiğinin yanı sıra acı, tatlı yaşadığı günlerle dolu dolu bir hayatın aktörü Nigel de Jong… Ajax’ta başlayan ve Los Angeles’a uzanan futbol kariyerinden, yaşam öyküsüne; bir başarı hikayesinin perde arkası. Nigel de Jong anlatıyor.

Cevad Prekazi
Retro serisinin tanıtımı için İstanbul’a gelen Cevad Prekazi, eski güzel günleri ve bugünden bakınca gördüklerini tüm içtenliği ile dergimize anlattı. Hani demişti ya “Koşsam Real Madrid’de oynarım diye… “İyi ki koşmadın…” diyeceğiniz bir söyleşi Galatasaray Dergisi’nde.

Jon Diebler
Ohio’daki lise hayatında LeBron James’i Ohio skorerler listesinde geride bırakan isim olan Jon Diebler, 2012 yılında Türkiye’ye Karşıyaka forması ile adım attı. 2015’te İzmir ekibinin yakaladığı şampiyonlukta takım en kalın zincirlerinden olan ABD’li oyuncu yine üç sayı çizgisinin gerisinde hem de Galatasaray Odeabank formasıyla…  Diebler inanılmaz lise kariyerinden 2011 NBA lokavtına Türkiye’de geçen beş senesinden Euroleague’in yeni formatına kadar sorularımıza içtenlikle cevap verdi.

Şimdi Trend Galatasaray
Moda gerçekten kendine yakışanı mı giymektedir, yoksa bir tarz yaratmak gerekir mi, semt pazarı mı olmalı adres, AVM midir asıl olan? Hangi renkler senindir; kırmızı, siyah, turuncu? Voleybol takımımızın güzel kızlarına sorduk. Moda nedir ya da ne değildir?

Ali Sami Yen Stadı
Galatasaray, 11 Ocak 2011 tarihinde Beypazarı Şekerspor'u 3-1 mağlup ederek veda etmişti Ali Sami Yen Stadı’na. Altı yıl önce ayrıldığımız Ali Sami Yen Stadı’nın hiçbir zaman unutmayacağımız tarihi üzerine… Açılıştan, son güne Ali Sami Yen.

Hayat veren goller
Son dakika golleri, tarif edilemez mutluluk. Kimi zaman şampiyonluğun habercisi oldu, kimi zaman UEFA Kupası’nın kapısını araladı. Bazen de bitti sandığımız ümitleri yeniden canlandırdı. Yakın tarihte son güldüğümüz, iyi güldüğümüz maçlar dergimiz sayfalarında.

Çin pazarı
Bir Çin atasözü derki, “Zenginlik gübredir. Yalnızca saçıldığında yararlı olur.” Çin’de son altı yılda ivmelenen futbolu en iyi karşılayan sözlerden bir tanesi… Yılda 16 kat büyüyen Çin futbol pazarına büyüteç tutmaya gerek yok, hali hazırda aydan bile fark edilebilecek büyüklükte. Dünyadan Futbol köşemizde Çin futbolu var.

Köprüden önce son çıkış
Yaz aylarında yapılan transferler sonrası, belirlenen hedefler sekteye uğrayınca kulüplere bir de kış aylarında ara transfer fırsatı verilir. Bu bir nevi, köprü trafiğinden kaçmak için son fırsattır. Yıllar içinde kimler geldi, kimler geçti? Galatasaray’ın ara transfer tarihine bir bakış.

Mektebin koridorları…
Fatih Özcan’ın kaleminden Beyoğlu’ndan bir hayat sahnesi: Sahaf Simurg.

Can Erbesler ile Sinema
GS TV Genel Yayın Yönetmeni Can Erbesler, Eddie The Eagle filmini Galatasaray Dergisi okurları için yorumladı.